Lansare concurs studenți Academia Innova

Dragi studenți,

Clubul Francofon de Afaceri din Cluj împreună cu USAMV Cluj-Napoca, Agence Universitaire de la Francophonie (AUF), Universitatea Babeş-Bolyai și Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca lansează un apel la proiecte în cadrul concursului Academia Innova.

Competiția se desfășoară sub patronajul Academiei Române din Cluj si în parteneriat cu companii si instituții clujene. Ea se adresează tuturor studenților interesați!

În această ediție lansăm 8 secțiuni (provocări):
TEHNOLOGIE (secțiune propusă de PFEIFFER VACUUM)
ENERGIE (secțiune propusă de ENERGOM)
INDUSTRIE (secțiune propusă de MICHELIN)
AERONAUTICĂ (secțiune propusă de SONACA Group)
SUSTENABILITATE (secțiune propusă de EMERSON)
SCURTMETRAJ (secțiune propusă de Institutul Francez)
NEWTECH BUSINESS (secțiune propusă de RAPIDONKEY)
IA – INTELIGENȚĂ ARTIFICIALĂ (secțiune propusă de PITECHPLUS)

Descrierea tematicilor și cerințele aferente

Căutăm cele mai ingenioase idei. Trimiteți proiectele voastre prin email la adresa: cfac@cfac.ro până în 7 martie 2022 ora 16.

Prin participarea la acest concurs aveți oportunitatea de a vă remarca pe piața muncii și de a vă cunoaște viitorul angajator. Pentru fiecare secțiune în parte acordăm certificate de participare și premii (Premiul 1 în valoare de 1.500 de lei, premiul 2 în valoare de 1.000 de lei, premiul 3 în valoare de 700 de lei). Pe lângă premiile în bani, aveți oportunitatea de a obține un stagiu de practică în cadrul uneia dintre companiile partenere.

Pentru informații suplimentare: cfac@cfac.ro

Vă așteptăm cu drag !