Examene restante sesiune ianuarie-februarie 2022

STUDENŢII CARE DORESC SĂ SE PREZINTE LA EXAMENELE RESTANTE AFERENTE SEMESTRELOR IMPARE (NEPROMOVATE ÎN ANII ANTERIORI) SAU EXAMENE DE DIFERENŢĂ, ÎN SESIUNEA IANUARIE-FEBRUARIE 2022 SUNT RUGAŢI SĂ RESPECTE URMĂTORII PAŞI:

1.     SĂ SE ÎNSCRIE ON-LINE  PENTRU SUSŢINEREA EXAMENULUI, ÎN PERIOADA 03.01.2022-13.01.2022

2.     SĂ ACHITE TAXA AFERENTĂ, ON-LINE, PE PLATFORMA ACADEMIC IN SECȚIUNEA TAXE, ÎN PERIOADA 03.01.2022-13.01.2022, ASTFEL:

• SE COMPLETEAZA FORMULARUL DE REEXAMINARE: SE DESCARCA DE AICI (pentru fiecare disciplină restantă se completează formular)
  • SE TRIMITE FORMULARUL COMPLETAT LA ADRESA DE E-MAIL bioge@ubbcluj.ro (pentru fiecare disciplină restantă se completează formular)
  • DUPA PRIMIREA E-MAILULUI DE CONFIRMARE, EXAMENUL RESTANT SE POATE ACHITA ON-LINE  IN CONTUL PERSONAL DE ACADEMIC AL FIECARUI STUDENT SAU AUDIENT
  • SE TRIMITE DOVADA PLĂȚII LA ADRESA DE E-MAIL bioge@ubbcluj.ro

!!!! TAXELE PENTRU EXAMENELE RESTANTE (AFERENTE SEMESTRELOR IMPARE) SE POT ACHITA NUMAI DUPĂ ACHITAREA RATELOR I ŞI II DIN TAXA DE ȘCOLARIZARE;

Doar studenţii care au respectat condiţiile de înscriere vor putea fi trecuţi pe cataloagele disciplinelor respective.

NERESPECTAREA ACESTOR PAŞI atrage pierderea dreptului studentului de a se prezenta la examenele restante din sesiunea respectivă.

Pentru studenții de la ÎNVĂȚĂMÂNT CU FRECVENȚĂ și ÎNVĂȚĂMÂNT cu FRECVENȚĂ REDUSĂ,

Vă reamintim termenele scandente la taxele de școlarizare:

Pentru rata 1 a fost 15 octombrie 2021

Pentru rata 2 a fost 5 decembrie 2021

Pentru rata 3 este 15 martie 2022

Pentru rata 4 este 15 mai 2022

Toate categoriile de taxe se pot achita doar online prin Academic Info.