Târgul absolvenților din SUA 2023

România-S.U.A. Comisia Fulbright și EducationUSA România vă invită la cea de-a patra ediție a Târgului Absolvenților din SUA. Evenimentul va avea loc la Biblioteca Națională a României (Bd. Unirii 22 – Atrium), miercuri, 26 aprilie, de la 10:00 la 13:00, cu sprijinul Ambasadei SUA la București. Târgul este inclus printre evenimentele care marchează aniversarea a 30 de ani de existență a Comisiei Fulbright U.S.A din România.

Târgul Absolvenților din S.U.A. oferă studenților români o oportunitate rară de a interacționa cu absolvenții americani dintr-o gamă largă de școli din SUA și de a vedea varietatea de opțiuni. Această ediție va reuni 29 de participanți – în principal membri ai Ambasadei SUA la București și beneficiari de burse Fulbright în SUA aflați în prezent în România – în calitate de reprezentanți ai alma maters, dornici să împărtășească experiența lor personală și cunoștințele lor despre sistemul de învățământ superior al SUA cu românii interesați a studia în colegiile și universitățile din SUA:

Bemidji State University; Brigham Young University; College of William and Mary; Colorado State University; Connecticut College; Florida Atlantic University; George Mason University; Georgetown University; George Washington University; Iowa State University; Liberty University; Miami University; Minnesota State University Moorhead; New Mexico State University; New York University; Rockhurst University; San Francisco State University; Texas State University; University of Alabama; University at Albany – SUNY; University of California, Berkeley; University of California Los Angeles; University of Colorado Boulder; University of Iowa; University of North Texas; University of Oregon; University of Tennessee; University of the Incarnate Word; Vanderbilt University; Yale University

Intrarea este liberă.

Web-Source: https://fulbright.ro/us-alumni-fair-2023