Sesiunea anuală de comunicări ştiintifice I.P. Voiteşti

• Departamentul de Geologie al Facultăţii de Biologie şi Geologie de la Universitatea Babeş – Bolyai dinCluj Napoca este onorat să vă invite la Sesiunea anuală de comunicări ştiintifice I.P. Voiteşti, a cadrelor didactice şi studenţilor, care va avea loc ȋn 10.12.2021.
  • Este o sesiune aniversară dedicată distinsului nostru coleg Acad. Ioan Bucur, la ȋmplinirea vȃrstei de 70 de ani.
  • Sesiunea de comunicări ştiintifice se va desfaşura pe secţiuni ştiinţifice care vor fi organizate ȋn funcţie de numarul şi tipurile de abstracte primite, şi după un program care va fi comunicat din timp.
  • Modalitatea de desfăşurare, cu prezenţă fizica sau on line (cel mai probabil), va fi decisă şi comunicata din timp, ȋn functie de situatia epidemioplogică existentă.
  • Abstractele lucrărilor comunicate vor fi publicate ȋntr-un volum special dedicat evenimentului.
  • In vederea realizării acestui volum, care va fi ȋn limba engleză, termenul limită pentru trimiterea abstractelor este 19.11.2020 (nicolae.har@ubbcluj.ro).
  • Formatul abstractului este cu caractere Times New Roman şi poate fi redactat pe max. 2 pagini text şi imagini:
  • TITLU (cu caractere de 11)
  • Autori (cu caracter de 11, prenumele cu litere mici şi numele cu litere mari ex: Ion POPESCU)
  • Afiliaţie (cu caracter de 9, italic)
  • Key words (cu caractere de 11)
  • Text (cu caractere de 11)
  • Aknowlegments (daca este cazul)
  • References (cu caractere de 9):
  • ex: Balintoni, I., Balica, C., Cliveti, M., Li-qiu, Li.,Hann, H-P., Chen, F., Schuller, V. (2009). The emplacement age of the Muntele Mare Variscan granite (Apuseni Mountains, Romania). Geologica Carpathica, 60, 6, 495—504.